Zaloguj się

E-learning

W ostatnich latach e-learning rozwija się niezwykle dynamicznie, a największą popularnością cieszy się w krajach anglosaskich. Jest chętnie wykorzystywany przez uczelnie wyższe czy firmy.

Ta nowoczesna forma nauki niesie ze sobą wiele korzyści.

Interaktywna oraz multimedialna forma szkoleń pozwala osiągnąć duży poziom skuteczności w przyswajaniu wiedzy. Szacuje się, że jedna godzina szkolenia e-learningowego odpowiada kilku godzinom spędzonym na szkoleniu tradycyjnym.

Dzieje się tak dlatego, iż forma e-szkolenia wymusza aktywny udział ze strony uczestnika na każdym jego etapie. Przekształca słuchacza w uczestnika, który sam decyduje o tempie nauki. Poprzez analizę przykładów, scenek rodzajowych, rozwiązywanie testów, na bieżąco poznaje praktyczne zastosowanie treści o charakterze teoretycznym oraz sprawdza swoją wiedzę. Treść szkolenia jest dostępna on-line, może być ono powtarzane wielokrotnie. W testach bez obaw można udzielać błędnej odpowiedzi na pytania.

E-learning jest wygodną formą nauki. Pozwala samodzielnie decydować o czasie i miejscu odbycia szkolenia. Można to zrobić w najlepszym dla siebie momencie – w pracy, w domu, czy w podróży.

e-learning
e-learning

Wreszcie, stanowi istotną oszczędność czasu i kosztów. Obecnie cena jednego tradycyjnego dnia szkoleniowego sięga już kilkuset złotych. Dla wielu osób stanowi to istotną barierę w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych.

Korzystając z naszego portalu nie tracisz czasu na dojazd na miejsce szkolenia, zwłaszcza gdy mieszkasz w dużym mieście, albo gdybyś musiał udać się do innego miasta.

Jeśli jesteś szefem, korzystając z e-learningu możesz przeszkolić dużą grupę pracowników bez ponoszenia kosztów.

A jeśli jesteś fanem ekologii, wiedz że e-learning wg studium brytyjskiego Open University pochłania średnio 90% mniej energii i ogranicza emisję CO2 o 85% w stosunku do kursów tradycyjnych.